تاییدیه ثبت سفارش توتون توسط مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، گامی سازنده


به گزارش پورتال خبری مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، شرکتهای تولیدکننده ، واردکننده و صادر کننده محصولات دخانی در جلسه ای با رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشوربا برشمردن موانع پیش روی صنعت دخانیات اظهار کردند : تعامل سازنده مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با شرکتهای دخانی زمینه تسهیل فعالیتهای تولیدی پیش رو و کاهش قاچاق را فراهم می کند و تاییدیه ثبت سفارش توتون توسط مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور راگامی مثبت و سازنده در جهت فعالیتهای تولیدی ذکر کردند.
بر اساس این گزارش ، عطاا... معروفخانی در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت مبارزه با قاچاق سیگارت گفت: محصولات دخانی غیر استانداردی که بدون مجوز وارد کشور می شوند ، علاوه بر وارد نمودن ضربات سنگین بر پیکره اقتصاد کشور ، سلامت آحاد مردم جامعه را به خطر می اندازد در صورتیکه حمایت از محصولات دخانی در داخل تضمین استاندارد آنها را بدنبال دارد.
در ادامه این جلسه هر یک از شرکتهای حاضر در خصوص مشکلات متعددی که گریبانگیر این صنعت شده است مواردی را مطرح نمودند و از جمله به مطالبی همچون پروسه طولانی گواهی آماری ثبت سفارش کالای دخانی ، عدم اولویت این محصول در ذهن کارشناسان حوزه های تخصصی وزارت صنعت،معدن و تجارت و مشکلات نرم افزاری اشاره کردند.
همچنین این گزارش حاکیست ، در ارتباط با مشکلات مربوط به سامانه جامع تجارت و بانک های عامل ، اخذ کارمزدهای مختلف و تخیصص ارز، قوانین دست و پا گیر ، قیمت گذاری و بحث ارزش افزوده و مشکلات گمرکی مطالبی از سوی حاضران در جلسه مطرح شد .